Brama Miasta w Łodzi

Wpisy

 • wtorek, 07 kwietnia 2015
  • Przetarg na Bramę Miasta

   Władze miasta Łodzi przyznały, że Brama Miasta w NCŁ są dla nich w tej chwili priorytetem. Wiceprezydent Marek Cieślak poinformował, że sprzedaż działki pod budowę Bramy Miasta musi być jak najszybciej sfinalizowana.

   18 marca w czasie sesji Rady Miejskiej został przedstawiony projekt chwały w sprawie sprzedaży. Działka pod Bramę Miasta znajduje się niedaleko Nowego Centrum Łodzi oraz dworca Łódź Fabryczna. Oczywiście powstał już Miejscowy Plan Zagospodarowania dla NCŁ. Specjaliści podkreślają, że ma to ułatwić sprawę przetargu.

   brama

   Tereny pod Bramę Miasta zostały już raz sprzedane, ale inwestor wycofał się z umowy. Nowy przetarg ma mieć charakter oferty. Dzięki temu inwestor musi zaproponować nie tylko dobrą cenę za teren, ale również pomysł na zagospodarowanie Bramy Miasta oraz jej otoczenia.

   Wiceprezydent Cieślak podkreśla jednak, że miasto nie może narzucić koncepcji stworzonej przez Daniela Libeskinda. To on ma wszelkie prawa do koncepcji, której miasto nie zamawiało. Z tego właśnie powodu przetarg ma mieć charakter ofertowy. Inwestorzy mają możliwość zaproponowania własnych pomysłów.

   Tym razem działka, na której ma stanąć Brama Miasta w Łodzi została wyceniona na 28 milionów złotych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bramamiasta
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 kwietnia 2015 10:58
 • wtorek, 27 stycznia 2015
 • wtorek, 20 stycznia 2015

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa